Часто після відвідування магазину ми не надаємо великого значення паперовим чекам, особливо якщо покупки не є великими або не пов'язані з технікою.

Наші квитанції або йдуть у кошик біля каси, або прямо у відро для сміття. Однак варто сповільнитись і подумати, перш ніж зважитися на такий поспішний крок, оскільки чеки можуть виявитися корисними у кількох відносинах.

По-перше, в епоху цифрових технологій існує безліч додатків для отримання кешбеку, і багато з них надають можливість зарахувати частину витрачених коштів.

Так, відсотки можуть бути невеликі, але з часом вони накопичуються. Фотографування чеків для внесення їх у відповідний додаток може бути додатковим кроком, але він відкриває можливість повернути кілька сотень рублів назад на карту.

По-друге, чек надає вам деталізацію покупок.

Шляхом уважного погляду на чек ви можете виявити можливі помилки у цінах або додаткові товари, які могли бути помилково внесені. Це особливо важливо, коли у вас багато покупок, і одразу по сумі не так просто визначити, чи є якісь розбіжності.

Третій аспект безпеки: зберігання чека може запобігти шахрайству.

Зловмисники можуть використати крадіжку чека для спроб повернення того самого товару, який уже був сплачений. Подібні випадки не такі часті, але не варто надавати шахраям додаткові можливості.

І нарешті, інформація на чеку, така як сума купівлі та останні цифри картки, може бути використана шахраями у телефонних або онлайн-розмовах для виманювання грошей. Хоча ризик такого сценарію невеликий, завжди краще бути дуже обережним.

Насамкінець, перш ніж відкинути чек у сміття або кинути в лоток у касира, варто поглянути на нього уважно, перевірити деталі покупок і, при необхідності, знищити чек так, щоб він не потрапив у несанкціоновані руки. Зрештою це додатковий крок до фінансової безпеки, який може уникнути деяких неприємних ситуацій.

Читайте також: