В Україні ціни на газ для клієнтів Нафтогазу залишаться незмінними як мінімум до кінця опалювального сезону. Це стосується приблизно 98% сімей, близько 12,4 млн українських домогосподарств.

Про це пише «obozrevatel»

Тариф встановлений на рівні 7,96 грн. за кубометр. Хоча «Нафтогаз» обслуговує більшість українських сімей, споживачі, як і раніше, мають можливість обирати, у кого купувати газ.

Різні компанії пропонують газ за різними тарифами: від 7,7 до 9,99 гривні за кубометр. Ці тарифи діють до 1 травня 2024 року.

Примітно, що у серпні Кабмін продовжив спеціальні зобов'язання, дозволивши підприємствам, які займаються опаленням та виробництвом гарячої води, купувати газ за зниженою вартістю.

Регулювання тарифів на комунальні послуги, зокрема на газ та електроенергію, в Україні на даний момент є мірою стримування інфляції.

Однак, очікується, що це регулювання буде скасовано у 2025 році, що призведе до значного зростання цін на комунальні послуги. У звіті Національного банку України щодо інфляції передбачається, що адміністративна інфляція поступово збільшуватиметься.

Очікується, що мораторій на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та теплопостачання буде скасовано у 2025 році, що сприятиме прискоренню адміністративної інфляції.

У доповіді передбачається, що майбутні рішення щодо приведення тарифів на комунальні послуги у відповідність до ринкового рівня враховуватимуть високу соціальну значущість тарифів і можуть включати поступове підвищення, що супроводжується посиленням підтримки населення за допомогою субсидій.

"На прогнозному горизонті адміністративна інфляція поступово зростатиме. Вона визначатиметься насамперед подальшим подорожчанням тютюнової продукції внаслідок підвищення акцизів та тарифів на окремі ЖКП. Водночас її стримуватиме дія мораторію на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та теплопостачання, який, згідно з припущеннями цього прогнозу, буде скасовано лише у 2025 році", – зазначають у НБУ.

Читайте також:

Українських військових потішили квартирами: хто отримає і що треба знати

Він може перетворитися на справжню отруту: за якої температури потрібно зберігати майонез

Різке подорожчання м'яса: як змінилися ціни і чого чекати далі