Бійці Національної гвардії України знищили російський зенітно-ракетний комплекс "Витязь" у Херсонській області.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

"Це найновіший російський зенітно-ракетний комплекс малої та середньої дальності, призначений для точкового захисту від літаків, балістичних ракет, дронів та високоточних атак", - заявив глава МВС у Telegram.

Посилання:

  • Зенітно-ракетний комплекс С-350 "Витязь" розроблений компанією "Алмаз-Антей" як заміна С-300ПС, розробленого ще на початку 1980-х років. Наприкінці 2021 року росіяни активно перекидали ці комплекси у тимчасово окупований Крим. А до 2027 року у Росії планують поставити на бойове чергування близько 12 дивізіонів цього ЗРК.

Також Клименко поінформував, що лише за ці кілька днів операторами БПЛА військових частин Національної гвардії України на цьому напрямі знищено вісім одиниць легкового автомобільного транспорту військ РФ, один вантажний автомобіль військового призначення, один зенітно-ракетний комплекс середньої дальності нового покоління С-350 "Витязь" ; ;, один автоматизований військовий зенітно-ракетний комплекс "Оса" 10 та три антени РЕБ.

До речі, волонтер Сергій Стерненко відзначив, що вартість пускової установки на експорт ЗРК "Витязь" - Від $ 135 млн.

Волонтер додав, що найважливіше навіть не вартість, а те, що "це міг бути взагалі єдиний такий комплекс, поставлений росіянами на озброєння".

"У 2027 році вони планували отримати 12. Тому ця втрата — дуже болісна для ворога", – наголосив він.

Читайте також:

Путін сам знищив свою авіацію: скільки в Росії залишилося бойових і робітничих вертольотів "Алігатор". Це повне дно

Такого удару Путін точно не очікував: Україна зуміла знищити головну систему ППО усієї Росії

Це вже кінець: Пригожин заявив, що ЗСУ майже повністю знищили "Вагнер"