Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний дуже рідко дає публічні коментарі і інтерв'ю, надаючи перевагу розлогим аналітичним статтям, переважно для закордонних видань. Але на днях він оприлюднив своє бачення "рецепту" перемоги над Росією.

Повна версія статті українською мовою опублікована на сайті ЗСУ, дещо скорочена і англійською мовою - на сайті американського телеканалу CNN.

Так, на думку генерала, чи не головний варіант здобуття переваги ЗСУ на фронті - це опанування всім арсеналом новітніх, вкрай ефективних та порівняно дешевих засобів, які швидко розвиваються. "Саме спроба скористатися здобутками прогресу у сфері розвитку новітніх технологій дозволить виграти науково-, технічно-, технологічно-тактичний бій та призведе не лише до безумовної перемоги, а й до економії і збереження ресурсів як Україною, так і нашими партнерами", - вважає Залужний.

За його словами, головна причина зміни стратегії, способів і форм застосування військ - розвиток військової техніки й озброєння, а особливо - безпілотних систем, застосування яких стало масовим та дозволяє виконувати широкий спектр завдань.

"Відтак безпілотні системи, поряд із іншими новітніми видами озброєнь, є чи не єдиним інструментом виходу з воєнних дій позиційної форми, які є у часі не вигідними для України з цілої низки причин", - підкреслив він.

Головнокомандувач української армії додав, що вже опановуються та розвиваються операції:

  • логістична;
  • зі створення цифрового поля;
  • кіберзасобів та комбінованих ударних дронів;
  • з контролю за радіоелектронною обстановкою.

"...Вони проводяться за єдиним замислом та планом, узгоджені і взаємоповʼязані, але відрізняються за змістом", - зазначається у статті.

На думку Залужного, у поточному році українській стороні необхідно зосередити головні зусилля, зокрема, на створенні системи забезпечення воїнів високотехнологічними засобами.

Читайте також:

Відставка Залужного: що відомо зараз і що пишуть ЗМІ

Вже підтвердив Залужний: ЗСУ збили два найважливіші російські літаки – літаючий штаб і судно-радар

Росіяни моляться і хрестяться: Залужний показав, як "пекельна" М777 б'є по окупантах у будь-яку погоду

Тепер не лише головнокомандувач ЗСУ: Залужний отримав науковий ступінь доктора філософії