Якщо вірити інформації Державної служби статистики, то з початку поточного року найголовніший продукт з раціону українців, хліб, додав у вартості 3,3%. І це, кажуть фахівці не межа.

В Україні прогнозують подальше подорожчання ключового продукту українського столу — хліба. Експерти кажуть, що ціни на продукцію зросли через тривалу енергетичну кризу в Україні, а також на ціну хліба суттєво вплине подорожчання палива, яке очікується з 1 липня.

А от виробники хліба зізнаються, що через ситуацію в Україні працюють на межі збитковості. З цієї причини вони й змушені постійно підіймати ціни на свою продукцію.

Таким чином, очікується, що хліб дорожчатиме на близько 0,5-1% щомісяця. До кінця року пшеничний хліб (650 г), який зараз у середньому коштує 32 грн, подорожчає до 34,6 грн (до 8%). Ціна батону зросте на 4-8%, до 24,15 грн. Загалом залежно від виду вартість зросте від 1,5 до 3 грн за одиницю.

Нагадаємо, за словами головної наукової співробітниці відділу ціноутворення та агроринку "Інституту аграрної економіки" Світлани Черемісіної, хлібопекарська продукція подорожчала так у 2023-му:

  • на 2,2% — батон (до 22,3 грн/500 г);
  • на 1,8% — хліб пшеничний із борошна першого ґатунку (до 34,8 грн/кг);
  • на 1,7% — хліб пшеничний із борошна вищого ґатунку (до 41,8 грн/кг);
  • на 1,4% — житній хліб (до 35,5 грн/кг).

Зокрема, у квітні хліб додав у ціні близько 20-30 копійок за 1 кілограм, тобто ще 0,5%. Експертка вважає, що продукція дорожчає через тривалу енергокризу.

Читайте також:

Швидка закуска, яка вас здивує: рецепт паштету з насіння, гірчиці та паприки із зеленню

Недаремно його називають "Зворушливий": рецепт салату з курячих стегенець і крабових паличок

Чоловіки з'їдають відразу по дві порції: рецепт запіканки з гречки, сиру та зелені