Україна активно розвиває програму зі створення спеціальних кабінетів, де дітей навчатимуть основам цивільного захисту. Вони вже існують у 21 області країни та столиці, а також у деяких районах та населених пунктах. Навчання проходить в ігровій формі й включає уроки від рятувальників, поліцейських, медиків і психологів.

Докладніше про це інформує сайт ТСН .

У таких класах діти здобувають практичні навички в галузі безпеки, які допоможуть їм зберегти життя та здоров'я у критичних ситуаціях. Наприклад, вони вчаться правильно поводитися на вулиці, переходити дорогу, користуватися вогнегасником та надавати першу допомогу. Крім того, їм розповідають про небезпечні предмети у побуті, наприклад, про причини займання, які можуть статися через неправильне поводження з прасками, мікрохвильовками та чайниками.

Також, в рамках програми, діти навчаються правильно використовувати евакуаційні шляхи та поводитися з мінами та іншими вибуховими речовинами. Такий підхід допомагає не лише зберегти життя, а й підготувати дітей до можливих небезпек на вулиці та вдома, а також покращити їхню загальну культуру безпеки, що особливо актуально в умовах війни з Росією.

Під час навчання у класах безпеки школярі також знайомляться з різними професіями у сфері цивільного захисту, наприклад, з рятувальниками та поліцейськими. Це може допомогти дітям визначитись із вибором професії в майбутньому.

Але не тільки практичні навички та професійні орієнтації знаходять відображення у цих класах. Також діти отримують психологічну підтримку та допомогу у вирішенні особистих проблем. Наприклад, вони проводять ігри та заняття, вчаться керувати своїми емоціями, знаходити ресурси всередині себе та вирішувати проблеми конструктивно.

Таким чином, програми зі створення класів безпеки в Україні мають комплексний характер і можуть допомогти дітям не лише у галузі цивільного захисту, а й у загальному розвитку. Це важливий крок для створення безпечного та дбайливого середовища для дітей у країні.

Читайте також:

На це давно чекали: українцям розповіли, що буде з розміром зарплат. Нарешті хороші новини

Торкнеться тисяч українців: яку допомогу можуть отримати малозабезпечені сім'ї

Зачекайте кілька тижнів: українці починають перераховувати пенсії. Чого чекати