Коли овочі вступають у фазу плодоношення, особливо наприкінці липня та серпні, їм потрібно більше поживних речовин та міцний імунітет.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЩоб підтримати цей важливий етап, багато досвідчених городників звертаються до саморобних добрив. Ці прості у приготуванні та економічні рішення не лише покращують здоров'я рослин, а й підвищують урожайність та якість плодів. Ті ж методи однаково ефективні для помідорів, огірків та солодкого перцю.
Чому органічні добрива важливі у період дозрівання
Внесення натуральних добрив у фазу розвитку плодів стимулює швидше дозрівання, зміцнює захисні механізми рослин і може значно підвищити урожайність - іноді вдвічі-втричі.
Це також стимулює утворення нових зав'язей та сприяє більш швидкому дозріванню нижніх плодів. Зокрема, томати реагують на це помітно: вони стають більш пишними, набувають солодкого смаку та насиченого кольору.
Крім того, ці добрива можуть відлякувати шкідників та знижувати ризик поширених захворювань рослин.
3 найкращі рецепти домашніх добрив для плодоносних овочів:
1. Молоко + зола + куркума + янтарна кислота
У цьому рецепті використовується зола соняшнику – відмінне джерело кальцію та калію – необхідних мінералів для розвитку плодів.
Інгредієнти:
10 літрів води
200 мл молока
3 столові ложки золи соняшника
10 грамів куркуми
2-3 таблетки янтарної кислоти (по 500 мг кожна)
Інструкція:
Розчиніть молоко у воді, потім додайте золу, куркуму та подрібнені таблетки янтарної кислоти. При використанні таблеток із меншим дозуванням переконайтеся, що загальна кількість становить 1000 мг. Ретельно перемішайте та внесіть по одному літру суміші під корінь кожної рослини. Повторюйте це підживлення кожні 10–14 днів.
2. Дріжджі + часник + куркума
Ця комбінація ідеально підходить для профілактики хвороб та відлякування комах. Підходить як для обприскування листя, так і для кореневого підживлення.
Інгредієнти:
1 літр води
10 грамів дріжджів
2-3 столові ложки цукру
100-200 мл молока (за бажанням)
1 столова ложка сушеного часнику
Інструкція:
Змішайте всі інгредієнти та добре перемішайте. Використовуйте цей розчин для обприскування листя рослин як профілактика. Для приготування розчину для кореневого підживлення додайте 1 столову ложку куркуми та розведіть усю суміш у 10 літрах води. Поливайте кожну рослину приблизно 1 л розчину кожні 10-14 днів.
3. Зола + кефір + біогумус
Високоживильна суміш, яка покращує загальну життєздатність рослин та сприяє здоровому плодоношенню.
Інгредієнти:
10 літрів води
3 столові ложки соняшникової золи
1 склянка кефіру
1 столова ложка біогумусу (продається в садових магазинах)
Інструкція:
Розмішайте усі інгредієнти у відрі з водою. Поливайте цією сумішшю під корінь кожної рослини (по 1 літр на кущ) раз на 10-14 днів. Такий спосіб підживлення збагачує ґрунт, сприяє здоровому плодоутворенню та підвищує стійкість рослин.
Нагадаємо, як продовжити плодоношення перцю: свіжий урожай овочів радуватиме до заморозків
Раніше «hyser» повідомляв, як продовжити плодоношення огірків: урожай свіжих овочів радуватиме до заморозків
Як повідомляв «hyser», коли збирати врожай цибулі, щоб овочі довго зберігалися: городники, не чекайте