За словами керівника Об'єднаного координаційного прес-центру Півдня оборони Наталії Гуменюк, російські війська на півдні України скоротили використання фронтової та стратегічної авіації.

Про це пише «УНІАН»

У ході телемарафону Гуменюк зазначила, що російські військові усвідомили відчутний ризик втрати літаків на херсонському напрямку, пославшись на нещодавні втрати, у тому числі трьох винищувачів-бомбардувальників, розвідувального льотного пункту та пункту управління повітряним рухом.

"Вони усвідомили, що втрата літаків абсолютно реальна на Херсонському напрямку. Був переконливий приклад - мінус три винищувачі-бомбардувальники, мінус розвідувальний літальний пункт, мінус пункт керування повітряним. Це все дуже суттєві втрати на нашому напрямку", - пояснила Гуменюк.

Вона наголосила, що Росія коригує свою тактику, шукаючи нові кордони для запусків ракет, щоб оминути українські системи ППО. Російські військові обережно входять з боку Чорного та Азовського морів, намагаючись визначити лінії запуску, які менш вразливі для українських контрзаходів.

"Вони зараз обережно, заходячи з акваторії Чорного та Азовського моря, намагаються виміряти той рубіж, який для них більш-менш прийнятний. Вони вишукують нові рубежі пусків, оскільки розуміють, що загальна перевага повітряна залишається за ними, але можливість знищення їх літаків теж дуже висока", - каже Гуменюк.

Гуменюк також заявила, що хоча загальна перевага в повітрі, як і раніше, залишається за Росією, ризик втрати літаків залишається високим. Крім того, вона обговорила недавню атаку на аеродром Бельбек в окупованому Криму, заявивши, що результати виявилися не такими вражаючими, як очікувалося.

Однак вона вказала на помітне зниження злагодженої діяльності тактичної авіації, що свідчить про пошкодження командного пункту супротивника та усунення керівництва на альтернативні бази.

"Поки що він не такий вражаючий, як би нам хотілося. Але відсутність злагодженої роботи та активності тактичної авіації в повітрі в останні дні проглядається. Що говорить про справді знищення командного пункту та переорієнтацію ворожого керівництва на інші пункти базування та інші місця, звідки тепер буде здійснюватиметься управління", – сказала Гуменюк.

Ці події вказують на продовження змін та коригування у стратегічних і тактичних підходах як українських, так і російських сил у регіоні.

Читайте також:

Тепер вікна в квартирі не потітимуть: простий секрет, який вам точно допоможе

Для найдорожчих гостей: рецепт шикарного плову із трьох видів круп

Тарифи на воду у Києві хочуть підвищити за два рази: скільки тепер доведеться платити