У зимовий час "Укрнафтобуріння", під юрисдикцією держави, ухвалило рішення призупинити операції з видобутку газу на одному з ключових родовищ в Україні – Сахалінському.

Про це повідомляє zn.ua.

Цей рішучий захід загрожує серйозними фінансовими та енергетичними наслідками для країни. За оцінками експертів, збитки для державного бюджету можуть досягти щонайменше 11 мільярдів гривень, і, більше того, Україні доведеться збільшити імпорт газу.

Основною причиною такого роду екстрених заходів стало затяжне юридичне протистояння між Державною службою геології та надр та компанією "Укрнафтобуріння" тривалістю понад 15 років.

Коріння проблеми сягає минулого, коли багаті на ресурси Сахалінське родовище (із запасами близько 15 мільярдів кубічних метрів газу, 1,7 мільйона тонн газового конденсату і схожим обсягом нафти) стало свого роду "жертвою" політичних та військових конфліктів в Україні.

За роки кількох президентських змін та періодів політичної нестабільності родовище стало об'єктом інтриг та боротьби за контроль.

У цей момент у різних сценаріях брали участь такі відомі постаті як Едуард Ставицький, Микола Злочевський, Віталій Хомутинник, Павло Фукс та Ігор Коломойський.

Безперечне багатство родовища перетворилося на прокляття, оскільки різні власники та впливові особи намагалися затвердити своє право на контроль.

В результаті, юридична суперечка вилилася у великовагову судову тяганину між Державною службою геології та надр та "Укрнафтобуріння", що створила вакуум в управлінні та призвела до поточної ситуації.

У своїх спробах вирішити проблему, "Укрнафтобуріння" звернулося зі зверненнями до різних державних інстанцій, включаючи "Укрнафту", Кабмін, Міненергетику та Офіс президента.

Проте відповідь була негативною: органи влади заявили, що не можуть втручатися у судові процеси, застерігаючи від порушення принципу поділу влади.

Генеральний директор "Укрнафтобуріння" підкреслив, що вони мають намір оскаржити це рішення суду, прагнучи захисту своїх законних інтересів та відновлення видобутку на родовищі.

У той час як представник Кабміну припустив, що затягування з ліцензіями може бути пов'язане з нормативними чи технічними труднощами, які виникли через швидку передачу компанії від попередніх акціонерів державі.

На думку спостерігачів, ймовірним результатом цієї складної ситуації може стати утримання ліцензії до рук державної компанії.

Однак на фоні цих труднощів важливим питанням залишається не лише те, хто стане новим власником, а й коли відновиться видобуток, а також скільки коштів та газу буде втрачено під час цього періоду невизначеності.

Читайте також: