З самого дитинства кожен з нас чув закиди мам через неприбрані ліжка. Подорослішавши, одні люди навчилися прибирати постіль, інші так і не набули цієї навички. Як виявилося, лікарі-дерматологи категорично не рекомендують заправляти ліжко одразу після сну – вся справа у пилових кліщах.

Так, скрізь, де є пил, є пилові кліщі. Це комаха-паразит, що мешкає на крихітних частинках пилу. Кліщ настільки малий (розмір близько 0,3 мм), що просто неможливо побачити неозброєним оком. В цілому, вони селяться скрізь, де накопичується пил, змішаний з частинками шкіри та ворсу, адже він служить їм джерелом їжі.

При цьому затишніше пиловим кліщам живеться в спальні з важкими шторами і м'яким пухнастим килимом і ліжком. Ще б пак, у такій кімнаті є все, що вони люблять: тепло і вологість, відмерлі частинки людської шкіри та волосся, ковдра з вовни та подушки з пуху.

Зрозуміти, що вашу спальню окупували паразити, можна лише за непрямими ознаками. Алергічні подразнення на шкірі, запалення та набряклість слизових оболонок вранці, напади атопічного дерматиту або бронхіальної астми. Словом, усі види алергічних реакцій, що виникли чи загострилися без видимих ​​причин.

При цьому алергія на пилового кліща особливо небезпечна для дітей та людей з ослабленим імунітетом.

Саме через ці комахи не можна заправляти ліжко відразу після сну. Ще б пак, якби ми могли віднести свою білизну до лабораторії, то дізналися б, що з ранку кількість комах буде близько мільйона. А якщо відразу після пробудження накривати простирадла та наволочки теплою ковдрою, то пилових кліщів у постільному буде ще більше.

Ідеальні умови для розмноження цих комах - температура 22-26 градусів та вологість вище 55%. Тому не поспішайте заправляти постіль одразу після сну – краще почекати, поки ліжко охолоне, а вже потім заправлятиме її.

До речі, єдиний спосіб позбавлення від пилових кліщів - регулярне прання постільного при температурі мінімум 60 градусів, а також ретельне сушіння на відкритій місцевості під сонячним промінням.

І ще, якщо роками спати на одній і тій же білизні, то пилових кліщів не вдасться вивести навіть пранням, саме тому дерматологи рекомендують міняти наволочки, простирадла та підковдри раз на півроку.

Читайте також:

Куди подіється друга шкарпетка під час прання: загадка розгадана

Секрет наших прабабус: для чого перед пранням потрібно трохи посолити одяг

Чим насправді небезпечний режим швидкого прання і що він зробить з вашою пранням