Росія зазнає історичних втрат, намагаючись захопити Україну. Таких втрат армія РФ не знала ні з часів Другої світової, ні з часів Афганістану.

У Кремлі та в російському генштабі вже не знають, що робити: знята з консервації техніка 50-х років випуску чомусь безсила проти потужних сучасних озброєнь, які мають ЗСУ. Сотні тисяч убитих російських мобілізованих чомусь також не врятували ситуацію.

Крим атакують якісь загадкові дрони, на територію Росії прилітають дивні снаряди. Путін на тлі цієї колосальної ганьби намагається розставити по дахах московських будівель системи ППО. Але й це не допомагає – Міжнародний кримінальний суд видає ордер на арешт Вови Путіна…

І ось тут комусь на думку спадає таке: а давайте в останні дні життя російського диктатора зробимо ще щось дике і криваве. Наприклад, створимо дрони, які скидатимуть заборонені боєприпаси.

Як повідомляє Politeka, окупаційна російська армія створює дрони з протипіхотними мінами МОН-50 та повітряним підривом.

Випробування російських FPV дронів із протипіхотними мінами МОН-50, окупанти показали у своїх телеграм каналах.

МОН-50 - протипіхотна осколкова міна спрямованої поразки. Розроблена в 1960-х - 1970-х роках, а бути точніше - скопійована з американської M18A1 "Клеймор".

Міна може встановлюватися в керованому варіанті, з електродетонатором ЕДП-р (ЕДП), запалом МД-5М з механізмом накольним НМ-71 або в некерованому варіанті з підривником МВЕ-72 (МВЕ-НС), або підривником серії МУВ.

У якості елементів ураження можуть використовуватися циліндричні осколки або кульки.

У світі діє Оттавська конвенція, яка забороняє застосовувати, накопичувати, виробляти та передавати протипіхотні міни. Договір передбачає повне знищення всіх запасів протипіхотних мін ненаправленої дії (за винятком невеликої кількості мін, необхідних для навчання розмінуванню) та ліквідацію мінних полів.

Однак попри те, що дані міни заборонені, окупанти нерідко застосовують на захоплених територіях. Так, у деокупованій Дергачівській громаді Харківської області українські військові виявили мінний коридор, який окупанти готували для ЗСУ. У населених пунктах Шопіно, Токарівка та Гоптівка було встановлено місцезнаходження мін МОН-90, МОН-50, Фугасів та ОЗМ-72.

"Мини йшли ланцюгом, окупанти зробили коридор для проходження наших сил і у разі входу до населеного пункту, вони б підірвали особовий склад та техніку. Також ми знайшли фугас та розмінували його для подальшого застосування в наших інтересах... Якби мінний коридор спрацював, під вогневу поразку потрапило б мирне населення", – повідомили у прес-службі Східного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України.

Читайте також:

"Це останні місяці": астролог розповів, скільки залишилося Путіну.

"Сталінградська битва навпаки": Гіркін розповів, що на армію Путіна чекає історична ганьба.

Буває й таке: у Lifecell розповіли, що робити, якщо забули поповнити рахунок і потрібно терміново зателефонувати.